рус.|en.
В Опішному відбувся ІІ Міжнародний мистецький фестиваль-ярмарок „Гончарний Всесвіт в Україні – 2010” присвячений святкуванню Національного Дня гончаря. У заході взяли участь керамологи, етнографи, краєзнавці, музеологи, народні майстри-гончарі, художники-керамісти з України, Росії, Білорусі, Молдови, Румунії, Литви, Латвії, США.

Організатори добре підготувалися. Були тут творчі конкурси гончарів і малювальниць, виставки кераміки, "гончарський аукціон", виступи фольклорних колективів України, мандрівки гончарною столицею на кінному возі, етнодискотека та багато інших.

Також проводили гончарські майстер-класи, де кожен бажаючий міг сам спробувати себе у ролі гончаря.

На відкритті фестивалю заслуженим майстрам гончарної справи вручили почесні грамоти та призи. Їх в Опішному двоє: Василь Омеляненко та Микола Пошивайло.

Ці майстри більшу частину свого життя присвятили гончарській справі та мають не лише визнання в Опішному, а й всеукраїнське визнання.

Василь Омеляненко розповів, що раніше День гончаря не так святкували як зараз. "Завдяки цьому святу Опішню знають на всій Україні, як столицю українського гончарства, а Україну - як гончарну країну. Багато людей приїхали до Опішного набратися більше досвіду, перейняти наші гончарські традиції", - сказав Омеляненко.

На фестивалі-ярмарку кожен міг придбати собі гончарські, керамічні вироби та скуштувати страви української кухні.

Артем Довгий, Роман Миколаєць,
Новини Полтавщини