рус.|en.

На наступній сесії обласної ради, яка відбудеться завтра, депутати планують виділити обласному комунальному підприємству «Полтававодоканал» 3 млн. гривень. Зокрема, 2 млн. гривень виділяють з обласного екологічного фонду.

Ще 1 млн. гривень - із не розподілених коштів від перевиконання бюджету - на поповнення Уставного фонду підприємства.

«На водоканалі дуже серйозна фінансова обстановка. Вони скорочують людей, проводять заходи по скороченню своїх витрат» - відзначив Новинам Полтавщини голова профільної бюджетної комісії Володимир Гришко.

Він також припустив, що найближчим часом доведеться підняти тарифи на водопостачання і водовідведення.

«Якщо ми хочемо бути з водою, ми ніде не дінемося від того, щоб привести тарифи до економічно обгрунтованих. Адже зросла ціна електроенергію, зарплати, зросли ціни на труби. А тарифи ми тримаємо, це може привезти до того, що підприємство просто збанкрутує» - підкреслив Володимир Гришко.

Він додав, що якщо не піднімати тарифи, то «Полтававодоканалу» необхідно вишукувати чималу дотацію з бюджету - не менше 50 млн. гривень на рік.

Депутати обіцяють винести це питання окремо на сесію і врахувати всі думки.

Голова постійної комісії облради з питань екології та раціонального природокористування Анатолій Шкарбан заявив Новинам Полтавщини, що дотація у 3 млн. гривень не вирішить проблем водоканалу.

«Найбільша їх проблема в тому, що всі надходження за сплату води від населення йдуть на погашення кредиту. У водоканалу немає обігових коштів. Моя особиста думка - вирішення проблеми підприємства повинно розпочинатися з організації роботи водоканалу» - підкреслив Шкарбан.

За його словами, те, що обласна рада і керівництво ОДА спільними зусиллями намагаються витягти "Полтававодоканал" із скрути, є нічим іншим, як перебиранням на себе повноважень управління житлово-комунального господарства та самого менеджменту "Полтававодоканалу".

Шкарбан висловив думку, що перш ніж піднімати в черговий раз тарифи, треба провести Громадські слухання і чесно пояснити населенню, що іншого виходу немає, інакше водоканал взагалі може збанкрутувати і тоді не матимемо ні води ні каналізації.

«Тарифи не треба узгоджувати з політичними подіями чи виборами. Вони повинні бути рентабельними для підприємства». Шкарбан розкритикував керівництво водоканалу, яке мотивує «тримання тарифів» політичними подіями. «Тобто він говорить не як керівник комунального закладу, а перебирає на себе функції політиків. Він повинен був день і ніч переконувати про фінансовий стан свого господарства і шляхи виходу, а не гратися - вибори не вибори. Якщо керівник не справляється - хай пише заяву на звільнення» - резюмував Шкарбан.

Новини Полтавщини