рус.|en.
«Досягненням всієї Полтавської громади є те, що наша область посіла перше місце в Україні за підсумками соціально-економічного розвитку за перший квартал 2010 року, – відзначив голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко. – У порівнянні з аналогічним періодом минулого року Полтавщина покращила свій результат на чотири позиції».

Область найкраще спрацювала в реальному секторі економіки, у розвитку споживчого ринку та за показниками сфери екології. На початку року в області відбулося зростання промислового виробництва - 122,2 %. Вдалося поліпшити рейтингову оцінку у сфері інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності. Відбулося зростання обсягу експорту товарів на 93,6%.

Полтавщина посіла третє місце в Україні за обсягами інвестицій в основний капітал. За рейтинговою оцінкою сфери соціального сектору область поліпшила свій результат на чотири позиції. У першому кварталі відбулося одне з найвищих серед регіонів зростання реальної заробітної плати на 8,8 відсотка (в Україні - на 5,7 відсотка).

Крім того, в області спостерігається позитивна динаміка щодо зростання загальної площі земель лісового фонду та площ природно-заповідного фонду. Погіршення в області спостерігалося лише у сфері державних та фінансових результатів роботи підприємств. Комплексна оцінка діяльності регіонів проводилася згідно з відповідною постановою Кабінету Міністрів України за 46 показниками, що охоплюють різні сфери соціально-економічного розвитку - реального сектору, інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, державних фінансів та фінансових результатів діяльності підприємств, соціального сектору, споживчого ринку, екології.

Тетяна СЕПІТА, прес-служба ОДА