рус.|en.
З 3 по 21 травня у місцях масового скупчення людей: магазинах, школах, підприємствах волонтери Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» розставляють скриньки для грошових внесків. А протягом двох днів 22 і 23 травня вони ходитимуть зі скриньками містом. Кошти збирають, щоб придбати медичне обладнання для допомоги новонародженим дітям.

Подібну акція Фонд проводить уже вп'яте.

Підсумкам своєї діяльності та цьогорічній акції присвятили прес-конференцію регіональний представник Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» Наталія Удовиченко, заступник голови полтавського штабу Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» Іван Чабан, заступник начальника відділу у справах сім'ї та молоді Полтавської ОДА Юлія Северин та завідуюча відділенням патології новонароджених дитячої міської клінічної лікарні Олена Щербань. З журналістами та представниками громадськості зустрілися в прес-центрі ІА «Новини Полтавщини».

Зокрема, Наталія Удовиченко відповіла на питання інтернет-користувачі:

Розкажіть, що це за фонд? Коли створений та чим займається? Не чув про таку акцію.

Фонд своє існування почав із січня 2006 року. Його створили молоді люди, які захотіли робити щось добре, позитивне. Вони своїм прикладом захотіли привернути увагу громадськості і повернути довіру до волонтерських рухів і, зокрема, до нашого. Фонд працює прозоро. Ми взяли приклад із польського благодійного фонду, який цьогоріч 8 січня проводитиме вже 20 благодійну акцію. Вони, щоправда, збирають набагато більше коштів, бо й існують набагато довше. Минулого року це було більше 10 млн. доларів. У них та ж сама специфіка роботи, що й у нас: обирається лікарня, якій вони будуть допомагати, і гроші, що збиралися під час благодійної акції, йдуть на закупівлю медичного обладнання для цього закладу.

Щодо нашої акції, то цьогоріч ми - ювіляри, бо проводимо її вже вп'яте. Фонд проводить свою роботу за підтримки профільних міністерств, а також за підтримки місцевої і обласної влади. Якщо порівнювати з першими двома роками нашої роботи без підтримки влади, то зараз значно легше працювати. До нас зросла і довіра людей - нас знають, нам довіряють.

Акція - всеукраїнська. Проводиться вона у кожному обласному центрі, який у свою чергу співпрацює з районними центрами. Організовуються штаби. Дуже важливим для нас також є підбір партнерів та спонсорів. Ми не маємо фінансового забезпечення, хоча фонд має право брати 20% від зібраних коштів. У нас цього немає - із зібраних коштів ми не беремо жодної копійки. Саме тому для нас дуже гостро стає питання партнерів та спонсорів. Централізовано із головного штабу нам надається поліграфічна продукція - скриньки, наліпки, плакати. Потім ми маємо домовитися за рекламу, за розміщення цих плакатів...

Де знаходиться Полтавський штаб?

22-23 травня - це буде приміщення Обласного центру естетичного виховання учнівської молоді. Там видаватимуться скриньки і з 8 до 18 години знаходитимуться волонтери. Вони будуть ходити у дві зміни.

Хто очолює цей Фонд у Полтаві?

Очолюю я - Удовиченко Наталія, представник Полтавського осередку Фонду.

Прикольно, а як вони гроші збирають? Як рахують? Хто за цим слідкує?

Як збираються кошти? - Спочатку формуються штаби. Перший етап - ми розставляємо скриньки. Скриньки стоять з 3 по 21 травня у місцях масового скупчення людей. Де можемо - там і ставимо. На жаль, централізованої підтримки ще немає. Волонтери ходять зі скриньками 22-23 травня - це другий етап. Вони ходитимуть містом зі скриньками, розповідатимуть про фонд. Обов'язковими атрибутами волонтера буде скринька та ідентифікатор. На ідентифікаторі зображена фотографія волонтера, обов'язково з печаткою фонду. Кожен волонтер має свій особистий номер, який зазначений на скриньці. Тобто: якщо у волонтера співпадає номер на скриньці і на ідентифікаторі, є символіка фонду - ви можете йому довіряти. Волонтери перед тим як йти збирати кошти обов'язково реєструються. Після приходу ми також їх реєструємо. Вони віддають кошти, а я пишу звіт скільки вдалося зібрати. Це полегшує нашу роботу і збільшує їхню довіру.

22-23 травня буде супроводжуватися масовими заходами, концертами, в яких братимуть участь полтавські музичні гурти та різноманітні колективи.

У нас для волонтерів також є призи. Зокрема, найкращий волонтер отримує приз - поїздку до Польщі за рахунок організації, а також подарунки від спонсорів. Цього року ми хочемо нагородити 15 найкращих волонтерів.

Разом з лічильною комісією всі гроші будуть прийняті у волонтерів. До комісії входитимуть представники влади, лікарні та громадськості. Ми зберемо гроші, порахуємо і потім передамо на єдиний розрахунковий рахунок фонду. 20 районів, в яких буде проходити акція, кошти також перераховуватимуть централізовано. Після перерахунку відбудеться лікарська рада, на якій лікарі скажуть своє побажання щодо апаратури. Там і вирішимо яке обладнання і якій області треба придбати. Уся апаратура, що закуплена за кошти, зібрані фондом «Серце до серця» використовується безкоштовно. Вона має маркування - яскраве червоне серце фонду. Тобто ви зможете прийти у дитячу міську лікарню і подивитися, що ця апаратура дійсно існує не лише на словах. Звертатися треба у офтальмологічне відділення.

Скільки грошей Вам вдалося назбирати і куди ви їх витратили?

Оскільки ми збираємо кошти на дитяче обладнання, то тісно співпрацюємо з міською дитячої лікарнею. За перший рік ми зібрали 1 тис. 700 грн. Було куплено ларингоскоп по Міллеру, клинки та 3 рефлектори. За підсумками 2007 року було зібрано 3 тис. 565 грн. Придбали аденотоми, лобний рефлектор та налобний освітлювач. За підсумками 2008 року по Полтаві було зібрано 17 тис. 218 грн. 26 коп., а по Полтавській області разом з м. Кременчук - 29 тис. 130 грн. 1 коп. Було закуплено автоматичний проектор знаків в міську лікарню на Рибальського, 10-а. А Кременчуку придбали офтальмоскоп. За останній рік ми зібрали по Полтавській області 65 тис. 12 грн. 87 коп. і купили налобний офтальмоскоп, а також коштовне обладнання у дитячу кременчуцьку лікарню. Цьогоріч плануємо зібрати ще більше, бо ми взяли високу планку - проблеми новонароджених. Це, мабуть, одне з найдорожчих видів обладнання - інкубатори, кардіореспіраторні монітори та ін.

Скільки волонтерів, залучених саме представниками Фонду, приймає участь в акції? А скільки залучається іншими організаціями? Акція потрібна!!!!!! Але потрібно все-таки вирішити - хто ж насправді її проводить?

Ми не будемо вирішувати, хто насправді її проводить, а ми будемо просто її проводити не витрачаючи дорогоцінний час. Я не можу точно сказати, скільки волонтерів залучаємо саме ми, бо відбувається тісна співпраця зі студентським парламентом та центром соцслужб. Цьогоріч ми зібрали 140 волонтерів, які забезпечив Обласний центр соцслужб. Загалом, тренінги для волонтерів читаю я і працівники фонду, тому важко сказати хто саме їх залучає.

Чи дієвий фонд без державних структур, які практично реалізують всі етапи акції?

Дієвий. Перші два роки ми працювали без підтримки. Існувати можна, але нам важко. Щоб ефективно працювати, потрібна усестороння підтримка.

Чому своїм символом ви обрали сердечко? Тут нема політичного підтексту? Хто вас підтримує із політиків?

Ні, у цьому немає політичного підтексту. Ми брали приклад з аналогічного польського благодійного фонду, тому й символіку взяли схожу на їхню - у них також червоне серце. До того ж серце найяскравіше виражає любов, яку ми хочемо донести до дітей, задля яких збираємо кошти. Ми не є і не будемо частиною якоїсь політичної партії. Проте, якщо якась з них захоче нам допомогти - ми не відмовимося. Загалом, кольори акції ми міняємо щороку, щоб нас ні з якою партією не асоціювали.
Новини Полтавщини