рус.|en.
дповідні дані опублікував головний комерційний директор НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко, інформує 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

НАК «Нафтогаз України» назвав українські міста, що найбільше скоротили споживання газу станом на 3 березня в рамках заходів з економії.

За його інформацією, 4 міста скоротили споживання більш ніж на 20%: столиця станом на 3 березня спожила на 24% менше, ніж днем раніше, Дніпро — на 32% менше, Миколаїв — на 21% менше, Кременчук — на 35% менше.

Ряд міст також скоротили споживання більш ніж на 10%: Хмельницький скоротив споживання на 16%, Харків — на 19%, Запоріжжя — на 13%, Херсон — на 17%, Одеса — на 18%, Кропивницький — на 13%, Северодонецьк — на 13%.

Як повідомлялося, у Нафтогазі 1 березня заявили про дефіцит газу в Україні через сильні морози і відмову Газпрому в його постачанні і запропонували обмежити споживання газу.

2 березня в Україні запровадили відповідні заходи, які, зокрема, передбачають переведення генеруючих компаній з газу на мазут, а також тимчасове закриття навчальних закладів.

У Нафтогазі закликали українців, які мають котли, на один градус зменшити температуру вдень і на два — вночі, а підприємства протягом двох вихідних днів не обігрівати приміщення.

Вже станом на 3 березня споживання скоротилося приблизно на 25 млн куб. м (14%) порівняно з 1 березня.