рус.|en.

Міністерство освіти і науки України рекомендувало всім ВНЗ, закладам дошкільної, повної загальної та професійної освіти, що знаходяться в сфері управління місцевих органів самоврядування, призупинити роботу з 2 до 7 березня включно. Про це йдеться в листі МОН.

Розпорядження ухвалено у зв’язку з  рішенням Міністерства енергетики та вугільної промисловості про настання в Україні у період з 2 березня до 6 березня надзвичайної кризової ситуації через замалі запаси газу для опалювального сезону. На цей період Міненерго порадило обласним держадміністраціям та мерам зупинити роботу навчальних закладів.

Як відомо, наступного тижня в українців офіційно будуть чотири вихідних поспіль – 8, 9, 10 і 11 березня у зв’язку зі святкуванням Міжнародного жіночого дня. Таким чином, вимушені канікули для школярів та студентів триватимуть упродовж 9 днів.

«Видовження періоду, протягом якого рекомендовано призупинити навчання на один день, також пов’язано з тим, що у випадку виходу учнів та студентів сьомого числа на навчання, вони змушені будуть перебувати в недостатньо прогрітих приміщеннях. Однак протягом святкових та вихідних днів буде достатньо часу, щоб забезпечити належні умови для навчання», – повідомляють у Міносвіти.

У МОН також наголошують, що безпосереднє рішення про призупинення роботи закладів вищої освіти ухвалює сам заклад у межах власної автономії. Відповідні рішення також мають ухвалити й органи місцевого самоврядування, до сфери управління яких належать інші заклади освіти.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше НАК «Нафтогаз України» звернувся з проханням до користувачів блакитного палива знизити споживання у рамках ініціативи під назвою «Прикрути».  Необхідність знижувати споживання газу виникла через збільшення споживання газу, а отже і необхідності його швидко діставати із підземних газосховищ, бо «Газпром», не виконуючи рішення Стокгольмського арбітражу, 1 березня різко знизив тиск у газопроводі.