рус.|en.

Великий піст у 2018 році починається 19 лютого і завершиться 7 квітня головним християнським святом – Світлим Христовим Воскресінням або Великоднем. 

 

Великий піст був встановлений церквою в пам’ять про поневіряння пустелею Ісуса Христа, який протягом 40 днів, попри спокуси, відмовляв собі в їжі.

 

Однак варто зазначити, що Великий піст складається насправді з 48-ми днів і останній його тиждень – Страсна седмиця – встановлений ​​на честь останніх днів земного життя, стpaждань і смepті Христа.

 

Частини великоднього Великого посту: Чотиридесятниця (перші 40 днів); Лазарева субота (1 день – Вербна субота перед Вербною Неділею); Вхід Господній в Єрусалим (1 день – Вербна неділя, за тиждень до Великодня); Страсний Тиждень (6 днів – весь тиждень з понеділка по суботу перед святом Світлого Великодня).

 

Головна мета Великого посту – очищення душі людської через обмеження в їжі і молитву.

 

Правила Великого посту. Перед початком посту обов’язково треба попросити благословення священнослужителя, сповідатися і причаститися.

 

Не допускати гучних розмов, лихoслів’я та конфліктів.

 

Не можна таїти образи, тримати злість, мститися, думати про погане. Також потрібно позбутися від заздрощів та не брехати.

 

Допомагайте людям. Якщо вас попросять про допомогу, то зробіть все можливе.

 

Постарайтеся відмовитися від свят. Не варто влаштовувати гучні вечірки.

 

Забудьте про шкідливі звички. У Великий піст неприпустимо вживання cпиpтних напоїв, так само потрібно відмовитися від куpiння.

 

Щонеділі відвідувати літургії та щодня присвячувати час молитвам.

 

Відкладіть на час тiлecні втіхи.

 

Протягом усіх 48 днів необхідно дотримуватися повної відмови від їжі тваринного походження та м’яса.