рус.|en.
Представники обласної влади вважають, що вшанування пам’яті видатних людей з політичними гаслами та символікою тільки сіє розбрат у суспільстві

В Опішні, що в Зінківському районі, з’явиться новий пам’ятник Тарасу Шевченку. Саме сьогодні в центрі селища заклали сьогодні основу для нового пам’ятника українському поету, письменнику, художнику, громадському діячу, філософу, фольклористу, етнографу, історику Тарасу Шевченку.

Як повідомили у прес-службі Полтавської обласної ради, сам пам’ятник планують встановити вже наступного року, до 200-річчя від Дня народження Великого Кобзаря. З нагоди події у населеному пункті зібралися місцева громада та представники влади.

Заступник голови — керівник апарату ОДА Валерій Пархоменко підкреслив важливе значення постаті Тараса Шевченка для українського народу та водночас висловився про недопустимість втручання політично-піарних моментів у заходи, пов’язані з Кобзарем:

— На превеликий жаль, сьогодні у нас подекуди не вистачає політичної зрілості і вихованості. До пам’ятників Шевченку ще й досі йдуть з політичними гаслами та символікою, що сіє тільки розбрат у суспільстві. Натомість, Тарас Шевченко, як відомо, завжди пропагував об’єднання, — зазначив Валерій Пархоменко.

До речі, наступний рік у всьому світі можуть оголосити роком Тараса Шевченка. З такою пропозицією до ЮНЕСКО звернувся Президент України Віктор Янукович.