рус.|en.

Якщо до музею «Поле Полтавської битви» і навідаються іноземці, ціни на екскурсії для них не підніматимуть

З нагоди проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу у музеї «Поле Полтавської битви» очікують на прибуття до нашого міста туристів. Адже цей державний історико-культурний заповідник — одне з місць, де першочергово захочуть побувати іноземні гості, якщо використають Євро-2012, як можливість відвідати Полтаву та її визначні місця.

За словами Наталії Білан, директора музею, на екскурсію до заповідника ще не записався жоден іноземець. Причиною цього є те, що установа працює у звичному режимі щодня (крім понеділка) і, за словами жінки, щохвилини готова приймати відвідувачів.

— Традиція попереднього запису у нас є, — зазначила вона. — Але тільки за необхідності. Частіше за все до нас просто приїжджають люди — без попередження — і ми проводимо для них екскурсії. Інколи туристичні фірми повідомляють про візит закордонних гостей заздалегідь. Але поки що нам ніхто нічого не доповідав. Можливо, це станеться пізніше. А так усі науковці та працівники завжди на місці. За необхідності, вони одразу можуть провести екскурсію.

За словами Наталії Білан, у музеї «Поле Полтавської битви» працює 2 екскурсоводи, 12 наукових працівників та 8 студентів-практикантів. До того ж, у заповіднику є 10 аудіогідів, завдяки яким можна прослухати екскурсії на 6 мовах: українською, англійською, французькою, німецькою, польською та російською. Записи йдуть у чіткій хронології з експонатами та стендами, які є у музеї.

На даний момент екскурсія, проведена фахівцем, коштує у музеї 40 гривень (для групи з 25 осіб). Для однієї людини така послуга коштуватиме стільки ж. Якщо турист обере аудіогід, екскурсія обійдеться йому у 20 гривень.

Чи відрізнятимуться ціни на екскурсії для іноземних відвідувачів? На це Наталія Білан відповіла так:

— Ми вивчали це запитання. — За законодавством, ми не маємо права піднімати ціни на екскурсії для туристів. Тому вартість послуги для іноземців залишиться тією ж.

Каріна ТЮТЮННИК, «Полтавщина»