рус.|en.
Один з основних автоперевізників Полтави спільне підприємство «Умак» просить Полтавський окружний адміністративний суд зобов’язати Полтавську обласну державну адміністрацію підвищити вартість проїзду, хоча б на 25% до 1,25 гривні за одну поїздку в Полтаві.

Як повідомили ЗМІ в СП «Умак», 19 квітня відбудеться перше судове засідання за цим позовом.

У позовній заяві, зокрема, викладені претензії до облдержадміністрації у зв'язку з тим, що 19 травня 2009 року тодішній голова ОДА Валерій Асадчев спочатку підписав розпорядження про підняття тарифів на пасажирські перевезення, однак потім (28 травня) свій підпис під цим розпорядженням відкликав. Перевізник вважає відкликання підпису необґрунтованим, адже пройшов всі необхідні для підвищення погодження, в тому числі профільні управління, Антимонопольний комітет та профспілки.

Чиновники ж пояснили відкликання підпису під розпорядженням тим, що треба доопрацювати обґрунтування щодо підвищення тарифів.
За даними СП «Умак», собівартість перевезень лише в 2009 році становила 1,22 гривні за поїздку. Також «Умак» надає суду документи, які свідчать про те, через збитковість перевезень має кредиторську заборгованість у розмірі 1 млн. гривень та борги із зарплати. Зокрема, автоперевізник мотивує необхідність підвищення тарифів на проїзд зростанням цін на запчастини й технічне обслуговування автотранспорту, великою плинністю кадрів на автопідприємстві через неможливість запропонувати водіям автобусів прийнятну для них зарплату, тощо.

Зараз СП «Умак» здійснює перевезення на «Кільцевому» маршруті 30 автобусами Volvo. Завдяки рішенню міськвиконкому, частину автобусів було переведено в режим «маршрутного таксі» за ціною 1,25 грн. за поїздку.
Нагадаємо, 11 грудня 2009 року близько 100 представників основних компаній-автоперевізників Полтави «Умак» і «Автомир» пікетували будівлю облдержадміністрації, вимагаючи підвищення тарифів за проїзд в автобусах через нерентабельність послуг.
Новини Полтавщини