рус.|en.

Сьогодні у Полтаві урочисто відкрили електрифіковану ділянку залізниці Полтава-Кременчук-Бурти. Зокрема, щоб перерізати червону стрічку перед новенькою електричкою, до Полтави завітали віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков, генеральний директор «Укрзалізниці» Володимир Козак, начальник Південної залізниці Віктор Остапчук. Були також присутні голова облради Іван Момот, заступники голови ОДА, мери Полтави та Кременчука.

Електрифікація 117 км стратегічного залізничного шляху розпочалася ще у 2010 році. Але тоді електрифікували лише ділянку Полтава-Південна - Мала Перещепинська (протяжність 23 км). У 2011 доробили вже 94 км шляху до Кременчука.

Паралельно з електрифікацією виконано великий обсяг робіт з модернізації інфраструктури цієї дільниці (колії, пристроїв сигналізації та зв'язку, енергозабезпечення, виробничо-побутових будівель. Зокрема, встановили 409 од. фундаментів, 3342 од. опор контактної мережі, розкатано 205 км несучого тросу та 205 км контактного проводу та ін.

Відтепер не тільки пасажири зможуть швидше доїхати до Кременчука та інших населених пунктів на цій ділянці, а й у 2,5 рази зекономиться паливо на вантажних перевезеннях.

Напрямок   від  Полтави   до   Кременчука  є  частиною     стратегічно важливого залізничного ходу для здійснення транзитних вантажів у напрямку Сходу (з боку Росії, Китаю та  країн Східного регіону), а також важливим     елементом    у    здійсненні    концепції    Укрзалізниці    щодо розмежування вантажного та пасажирського руху з метою впровадження швидкісних пасажирських поїздів.

Залізничники також обіцяють в наступному році електрифікувати ділянку Полтава - Лозова.

1

2

3

Новини Полтавщини