рус.|en.

14 липня полтавський ФК «Ворскла» стартував у Лізі Європи грою з північноірландським Глентораном. Гра відбулась на виїзді у м. Белфаст та закінчилась перемогою полтавців. Тож «Гленторан» - «Ворскла» 0:2.

Те, чого так довго чекали полтавські вболівальники, сталося - новому євросезону для «Ворскли» дано старт. Довгим він буде або коротким - покаже час, але перший крок вже зроблений.

Білі, а «Ворскла» грала саме в такій формі, почали з центру поля, але вигравати не поспішали. Полтавчани намагалися комбінувати, але особливо квапити події не хотіли. «Гленторан» же гостинно запропонував «Ворсклі» свою половину поля для комбінацій, а свою гру команда з Белфаста побудувала на контратаках. На початку гри, як на полі, так і на стадіоні було тихо, тільки періодично над «Овалом» пролітали літаки.

Перший просто супершанс відкрити рахунок втратив Вотерворт. Після навісу справа, він пробивав по воротах, і Курилов тільки вже «зі стрічки» зміг винести м'яч. «Ворскла» відповіла двома контрвипадами, які перервали захисники. А ось вже перешкодити Безусу «розписатися» у воротах вони були не в силах. Закарлюка навісив з правого кутового, Чеснаков скинув головою на Безуса, і Рома не став тринькати відмінний шанс. «Дев'ятка» «Ворскли» сильним ударом послав м'яч у сітку воріт Хогга.

Варто відзначити також активні дії обох крайніх півзахисників «Ворскли». Їх взаємодія проходила  за схемою: Кривошеєнко - навіс, Осипенко - удар. Так, на 35 хвилині ця «ланцюгова реакція» ледь не призвела до голу, але білоруський легіонер не зміг пробити зльоту. М'яч просто не потрапив на ногу, і удар пройшов повз. Хоча позиція була відмінна. Ще одну гарну можливість через дві хвилини після цієї Янузі перетворив на гол. Після грубої помилки оборони «Гленторана», Закарлюка перехопив м'яч і вивів Янузі один на один з воротарем. Правда, албанцю для цього ще довелося трохи пробігтися, «скинути з хвоста» одного захисника і потім точно пробити повз воротаря.

«Гленторан» спробував застосувати свою «коронну зброю» - дальні удари. Але перший (і, як показала гра - останній) млинець вийшов грудкою. Кайл Черрі пробив так, що м'яч ледь дострибався до Величко. На цьому, фактично, перший тайм і закінчився.
Друга половина гри розпочалася також неквапливо, як і перша. Знову можна було спостерігати «Ворсклу» з м'ячем на половині поля суперників. Даллку спробував зіграти в стилі «Гленторана», але його дальній удар полетів на стоячі місця стадіону в «Овал». Туди ж з хорошої позиції пробив і Мартін Мюррей. І після цих двох моментів гра пішла значно цікавіше. Атакувала переважно «Ворскла», часто брав на себе гру Безус. Роман встигав і атаки організовувати, і вдало пресингувати опонентів. Також і Янузі був непоганий. Прудкий албанець створював багато проблем суперникам, часто залишаючи позаду захисників. Але от пробити точно Ахмеду не вдавалося. «Ворсклу» ж на 73 хвилині «пробачив» Дарен Бойс. Він вийшов один на один з Величко й примудрився пробити дуже сильно і дуже неточно метрів з семи. Відразу після цього було ще дві напівнебезпечних атаки «Гленторана», але полтавці відбилися. За 15 хвилин до кінця матчу команди провели ряд замін. Але на загальному малюнку гри, це не відбилося.
Комбінаційні дії «Ворскли» тим часом перемістилися вже навіть у штрафний майданчик «Гленторана». Шкода тільки, що Оберемко не вдалося ефектно завершити розпасовки. Андрій хотів пробити на силу, але м'яч пролетів вище перекладини.

За десять хвилин до кінця матчу, дисциплінована Північноірландська публіка стрункими рядами потягнулася до виходу. Хоча протягом матчу культура їх «вболівання» була гідна наслідування. Але ось такими діями вони трохи зіпсували про себе враження.

Матч так і закінчився - 0:2, рахунок, який повністю відобразив події на полі і відповідав ходу гри. Одна команда була на дві голови сильніше, але розгром організувати не змогла.

Голи: Безус  30, Янузі 38.
2-й відбірковий раунд Ліги Європи. 14 липня 2011. 19-45 (місцевий час). Белфаст (Північна Ірландія). Стадіон «Овал». 19, 5 тисяч глядачів.