рус.|en.
На щотижневій нараді у голови облдержадміністрації районним керівникам дісталося «на горіхи»

Темами сьогоднішньої апаратної наради в ОДА були Програма соціального розвитку сіл на 2011 рік, організація перевезення населення на садово-городні ділянки та стан техногенно-екологічної безпеки області.

Голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко насварив голів районних адміністрацій, назвавши їх підлеглих «тюленями», що не можуть порахувати, куди і скільки треба виділити грошей. Найголовніша річ, за словами Удовіченка, — це благоустрій сіл.

— Невже не можна прокласти дороги до шкіл, магазинів, елементарно пофарбувати паркани? Ви мені тут розказуєте про те, як облаштовуєте автовокзали. А що це за сарай стоїть посеред Карлівки, який ви називаєте вокзалом? Невже немає відра фарби, щоб його пофарбувати? Коли зробите нормальну дорогу коло нього? Це ж якась брудна колія, а не шлях!

Також Олександр Удовіченко закликав керівників організувати прибирання сміття у районах.

— Коли їдеш центральними вулицями Полтави, іншого обласного міста — все чисто і прибрано. Так само і на трасі Київ — Харків — все гарно виглядає. Але варто звернути з неї і проїхати кілометр — скрізь бруд. Ви кажете, що в Полтаві ліквідовано несанкціоновані звалища? Це 2-3 мішки сміття? Коли вже займетеся ретельним прибиранням? Область потопає у смітті!

Наприкінці губернатор закликав забезпечити перевезення громадян на садово-городні ділянки. Він відзначив, що, хоча кошти обласного бюджету і не дозволяють покрити витрати залізничників на перевезення пільговиків, але гроші, виручені ними з вантажних перевезень, можуть зробити це сповна.

— Є проблеми з фінансуванням, але не прибідняйтеся. Ви отримуєте достатньо коштів з вантажоперевезень, — сказав губернатор.

Анна ШУМОВА, «Полтавщина»