рус.|en.
Головне управління МНС Полтавської області спільно з житлово-експлуатаційними організаціями проводить перевірку підвальних приміщень багатоквартирних житлових будинків усіх форм власності.

В підвальних приміщеннях багатоповерхових будівель вже неодноразово виникали пожежі. Нещодавно стався випадок у Полтаві по вул. Балакіна у підвалі 5-типоверхівки, де внаслідок пожежі загинула жінка.

Проблема того, що в підвалах ночують безхатченки - дуже гостра. Та не лише це створює вогненебезпечну ситуацію. Часто мешканці самі сприяють можливості виникнення пожежі, адже виносять в підвали свої старі речі та меблі. Варто зауважити, що цей мотлох, який з дня у день накопичується, може стати джерелом пожежі. Тому слідкувати за забезпеченням пожежної безпеки у першу чергу мають самі мешканці будівель.

Для проведення перевірок по Полтавській області було залучено від ГУ МНС області інженерно-інспекторський склад особовий склад у кількості 30 чоловік. Протягом двох тижнів було перевірено 1091 багатоквартирних житлових будинки. В ході проведення перевірок виявлено 875 порушень вимог правил пожежної безпеки, з них усунуто 469 порушень. Основні порушення, з якими зіткнулися працівники МНС були: захаращеність підвальних приміщень спалимими матеріалами, а також значні порушення влаштуванні електромережі.

Органами держпожнагляду за порушення і невиконання правил пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 3 керівника об’єктів. Тимчасово призупинена експлуатація 5 приміщень та 28 дільниць електромережі, які експлуатувались в пожежонебезпечному стані.Автор — ГУ МНС України в Полтавській області